První dny u nás

První dny v nové práci jsou náročné pro každého. Člověk pořádně neví, co ho čeká.  Lidé bývají většinou napjatí a pod velkým tlakem. V hlavě se honí otázky. Dejte si čas na rozkoukání. Nenechte se odradit tím, že se vám něco nepovedlo nebo jste to špatně pochopili. Nikdo učený nespadl z nebe. Buďte především sami sebou. Milý úsměv a vstřícné jednání dokážou divy. Zapojte se, co nejdříve do kolektivu. Ukažte, že vám v práce v týmu není cizí. Táhnout s ostatními za jeden provaz je oceňovaná vlastnost.

První den vás čeká vyřízení nejrůznějších formalit. Seznámíte se s vnitřními předpisy, bezpečností práce, nafasujete ochranné pomůcky. Nejdůležitější ale je podepsaná pracovní smlouva. Tu je třeba podepsat nejpozději v den nástupu do zaměstnání.

Pokud Vám nebude něco jasné, nebojte se zeptat. Dáte tím najevo nejen svůj zájem, ale také se na pracovišti rychleji zorientujete.


Po nástupu nových kolegů do našeho týmu se věnujeme jejich zaškolení. Všichni nově nastupující zaměstnanci absolvují první den nástupní školení. Kromě povinných zákonných školení se seznámí se základními informacemi o společnosti, aby měli základní přehled, jak u nás vše funguje. Mají také příležitost absolvovat prohlídku výrobního závodu a seznámit se se svými novými kolegy.

 

V průběhu zaškolování postupujeme podle Plánu zaškolení, se kterým nové kolegy v prvních dnech seznámil jejich nadřízený. V rámci zaškolování se seznámí i s činností dalších oddělení a pochopí vzájemné vazby, které jsou klíčové pro úspěšnou spolupráci. 

Napište nám
*       *
     
 
*
 
* Hvězdičkou označené položky jsou povinné